Televizora LED apgaismojuma nomaiņa. post thumbnail

Defekta apraksts

LED apgaismojuma defekts vai trūkums ir viens no visbiežākiem televizoru defektiem, neatkarīgi no ražotāja.

LED (Light Emitting Diode) no angļu valodas “diode, kas izstaro gaismu.” Izmantot modeļos abreviatūras LED ir vairāk mārketinga paņēmiens, tā kā LED ir sava veida LCD (šķidro kristālu matricas) apgaismojums, nevis pilnīgi jaunas ražošanas tehnoloģijas displejiem.

Televizora matricas LED apgaismojums tieši ietekmē:
1). attēla spilgtumu;
2). dinamisko kontrastu;
3). melnas krāsas līmeni;
4). reālistisku bildi;
5). energijas patēriņu.

Problēmas ar apgaismojumu parasti parādās ne uzreiz, bet pēc kāda laika kā kopējais apgaismojuma moduļa nolietojums: vai nu visas diožu līnijas izdegšana, vai arī LED draivera bojājums.Tāpat palielinās apgaismojuma nolietojums, ja spilgtums ir pastāvīgi uzstādītas uz maksimālo līmeni. Attēla var nebūt daļēji vai pilnībā.

LED apgaismojuma bojājuma piemērs

Televizora apgaismojuma nomaiņas sarežģītība ir atkarīga no apgaismojuma atrašanās vietas:

Direct-LED
Apgaismojums ir uzstādīts horizontāli aiz matricas. Darbojas uz klīrensu.
Edge-LED (sānu apgaismojums)
Apgaismojums ir uzstādīts matricas sānos. Visvairāk sarežģīts līmeni darbi.

Remonta apraksts

Lai nomainot abu veidu apgaismojumu ir nepieciešams izjaukt matricu. Attiecīgi, ja nav profesionālo iemaņu, tad var sabojāt pašu matricu un tādējādi pilnībā sabojāt televizoru. Lai ietaupītu savus materiālus resursus daudzi servisa centri identificē sadegušas diodes un nomaiņa uz strādājošiem (bieži lietotas). Kā jau tika minēts, galvenais iemesls apgaismojuma bojājumam ir nolietojums, attiecīgi dažu diožu nomaiņa negarantē, ka pēc neilga laika, ne nodeg visa diožu līnija. Mūsu speciālisti maina LED līnijas, pilnībā uz jaunām, kas nodrošina defektu novēršana un garantiju paveiktiem darbiem.

Televizoru LED diodes

Bieži vien ražotāji izmanto LED apgaismojuma līnijas uz stiklplastas pamata. Ja ir pieejams no piegādātājiem, tad mēs izmantojam LED apgaismojuma līnijas uz alumīnija pamata, kuriām ir daudz labākssiltuma izkliedēšana, un tādējādi tie kalpos daudz ilgāk.

Pēc remonta, ja iespējams, barošanas modulis tiek pilnveidots – nedaudz ierobežojot apgaismojuma strāvu, kas palielina televizora kalpošanas laiku.

Apgaismojuma testēsana pēc nomaiņas un pirms matricas salikšanas.

Apgaismojuma nomaiņas izmaksu piemēri (rezerves daļa un darbs):

LG 43LH510V – 89 Eur

LG 40LF632V – 104 Eur

SONY KD-55X8509C – 144 Eur

Philips 32PHS5301 – 71 Eur